Zaluzie Web

 telefón 0911 113 535 (prac.dni 7:30-15:30)

 

Zaluzie Web

telefón0911 113 535 (prac.dni 7:30-15:30)

PARAPETY

parapety
Výroba parapety

Ponúkame parapety pre všetky typy interiérov a exteriérov. Veľké množstvo druhov a vzorov, ktoré umožňujú dekoratívne doladiť akékoľvek prostredie
Vonkajšie aj vnútorné parapety sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú ich dlhú životnosť. Spolu s ďalšími ponúkanými nadštandardnými vzormi vytvárajú priestor pre individuálne prostredia.
Parapety vyhovujú všetkým normám.
Všetky parapety spĺňajú náročné fyzikálno-technické parametre

VYBERTE SI Z NAŠEJ PONUKY


Parapety

Parapety sú výrazným prvkom každej miestnosti a nemôžu chýbať na žiadnom okne vášho príbytku. Okrem praktického použitia dokážu byť aj skrášľujúcim doplnkom izby. V našej ponuke nájdete parapety vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré nevyžadujú žiadnu náročnú starostlivosť. Vnútorné plastové alebo drevotrieskové parapety či vonkajšie hliníkové v rôznych farbách a šírkach sú jasnou voľbou pre akékoľvek okno. Samozrejmosťou je rezanie parapetov na vami zvolenú dĺžku.
 

Vnútorné parapety

Skrášlite si pohľad do vášho okna dekoratívnymi predmetmi alebo vázou s kvetmi položenými na pevných vnútorných parapetoch.
Elegantné a masívne drevotrieskové parapety sú vizuálne mimoriadne atraktívnou voľbou pre náročnejších zákazníkov. K dispozícii je 10 fariebných prevedení v dvoch variantoch – s PVC krytkami alebo bez krytiek. Majú vysokú životnosť, príjemný vzhľad a jednoduchú údržbu.  V prípade zašpinenia ich jednoducho pretrite vlhkou handričkou.
Ak hľadáte niečo finančne menej nákladné, avšak stále kvalitné, dobrým výberom pre vás môžu byť parapety vyrobené z veľmi odolného PVC materiálu. Podobne ako pri drevotrieskových vám na udržiavanie stačí vlhká handrička. 8 rôznych farieb je dodávaných s plastovými krytkami (alebo bez nich) vo farbe prispôsobenej farbe parapetu.
 

Vonkajšie parapety

Vonkajšiu ochranu okenných otvorov môžu zabezpečiť aj naše hliníkové parapety, pri ktorých ponúkame na výber ohýbané (hrúbka 1,0 mm) a ťahané (hrúbka 1,4 mm).
Ohýbané parapety sú ekonomickejším variantom vonkajšej úpravy okien budovy. Keďže sú vyrobené z hliníku, máte istotu, že ich nenapadne hrdza. Sú dodávané s hlinikovými alebo plastovými krytkami, je pri nich aj možnosť dodania s lakovanými skrutkami. V ponuke máme 5 farieb s niekoľkými rozmermi šírok.
Ťahané (alebo extrudované) parapety sú vyrábané vháňaním roztaveného hliníka do formy pod vysokým tlakom, čo zaručuje ich pevnosť a odolnosť voči prehnutiu. Vybrať si môžete z troch farieb a viacerých šírok.
 

Stavebná chémia

Na upevnenie a utesnenie parapetu budete potrebovať aj montážnu PUR penu, ktorú si takisto môžete objednať v pohodlí z nášho e-shopu. Prestížna značka Illbruck je zárukou stopercentnej kvality. FM355 dokážete aplikovať aj pri teplotách pod bodom mrazu (-10°C). Pri parapetoch funguje ako spoľahlivé lepidlo, je výdatná, objem sa časom znižuje len minimálne a okrem tepelnej izolácie vám ponúka aj zvukovú.