Naposledy zobrazené

certifikovany eshop

shop roku


PARAPETY

terminy objednavok

Ponúkame parapety pre všetky typy interiérov a exteriérov. Veľké množstvo druhov a vzorov, ktoré umožňujú dekoratívne doladiť akékoľvek prostredie
Vonkajšie aj vnútorné parapety sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú ich dlhú životnosť. Spolu s ďalšími ponúkanými nadštandardnými vzormi vytvárajú priestor pre individuálne prostredia.
Parapety vyhovujú všetkým normám.
Všetky parapety spĺňajú náročné fyzikálno-technické parametre

 

Parapety

 
Parapety sú výrazným prvkom každej miestnosti a nemôžu chýbať na žiadnom okne vášho príbytku. Okrem praktického použitia dokážu byť aj skrášľujúcim doplnkom izby. V našej ponuke nájdete parapety vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré nevyžadujú žiadnu náročnú starostlivosť. Vnútorné plastové alebo drevotrieskové parapety či vonkajšie hliníkové v rôznych farbách a šírkach sú jasnou voľbou pre akékoľvek okno. Samozrejmosťou je rezanie parapetov na vami zvolenú dĺžku.
 

Vnútorné parapety

Skrášlite si pohľad do vášho okna dekoratívnymi predmetmi alebo vázou s kvetmi položenými na pevných vnútorných parapetoch.
Elegantné a masívne drevotrieskové parapety sú vizuálne mimoriadne atraktívnou voľbou pre náročnejších zákazníkov. K dispozícii je 5 drevoimitačných farieb v dvoch variantoch – s PVC krytkami alebo s laminovanými koncami. Majú vysokú životnosť, príjemný vzhľad a jednoduchú údržbu.  V prípade zašpinenia ich jednoducho pretrite vlhkou handričkou.
Ak hľadáte niečo finančne menej nákladné, avšak stále kvalitné, dobrým výberom pre vás môžu byť parapety od firmy Rehau vyrobené z veľmi odolného PVC materiálu. Podobne ako pri drevotrieskových vám na udržiavanie stačí vlhká handrička. 5 rôznych farieb je dodávaných s plastovými krytkami vo farbe prispôsobenej farbe parapetu.
 

Vonkajšie parapety

Vonkajšiu ochranu okenných otvorov môžu zabezpečiť aj naše hliníkové parapety, pri ktorých ponúkame na výber ohýbané (hrúbka 0,8 mm) a ťahané (hrúbka 1,4 mm).
Ohýbané parapety sú ekonomickejším variantom vonkajšej úpravy okien budovy. Keďže sú vyrobené z hliníku, máte istotu, že ich nenapadne hrdza. Sú dodávané s hlinikovými alebo plastovými krytkami, je pri nich aj možnosť dodania s lakovanými skrutkami. V ponuke máme 5 farieb s niekoľkými rozmermi šírok.
Ťahané (alebo extrudované) parapety sú vyrábané vháňaním roztaveného hliníka do formy pod vysokým tlakom, čo zaručuje ich pevnosť a odolnosť voči prehnutiu. Vybrať si môžete z troch farieb a viacerých šírok.
 

Stavebná chémia

Na upevnenie a utesnenie parapetu budete potrebovať aj montážnu PUR penu, ktorú si takisto môžete objednať v pohodlí z nášho e-shopu. Prestížna značka Illbruck je zárukou stopercentnej kvality. FM355 dokážete aplikovať aj pri teplotách pod bodom mrazu (-10°C). Pri parapetoch funguje ako spoľahlivé lepidlo, je výdatná, objem sa časom znižuje len minimálne a okrem tepelnej izolácie vám ponúka aj zvukovú.